Tynk Dekoracyjny

Tynk dekoracyjny to innowacyjne rozwiązanie, które nie tylko dodaje estetyki, ale także pełni funkcje ochronne i konstrukcyjne w środowisku wnętrz. Złożone z różnych materiałów, te tynki oferują szeroką gamę możliwości, zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcji. W poniższym artykule przyjrzymy się temu, czym są tynki dekoracyjne, z jakich są zrobione, do czego się używa, oraz na jakie powierzchnie można je zastosować.

biały tynk dekoracyjny

Tynk dekoracyjny Białystok – ponadczasowy trend aranżacyjny

Dekoracyjny tynk to specjalna masa powstała z mieszanki włoskich gipsów i glinek tzw. microresina, która po nałożeniu na powierzchnię ścian tworzy ozdobną fakturę o
unikatowym wyglądzie. To jeden z najmodniejszych sposobów ozdoby ścian – od wielu lat stosują go projektanci wnętrz, inwestorzy i osoby indywidualne. Nic w tym dziwnego, w końcu tynki dekoracyjne mają wiele zalet. Nie tylko doskonale się prezentują, pozwalając stworzyć niepowtarzalne aranżacje, ale wyróżniają się też trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia.

Za tynkami dekoracyjnymi przemawia różnorodność mas, która dzieli się na typy o różnej strukturze i wyglądzie finalnym: natural, sense, corlite, material, decora, lamine, crystepo oraz możliwość szerokiego zastosowania na ściany, schody, podłogi, a nawet meble, prysznice i inne powierzchnie. Jeśli marzy Ci się wnętrze wykończone tynkami dekoracyjnymi, zapraszamy Cię do współpracy. W naszej firmie oferujemy sprzedaż i wykonawstwo tynków dekoracyjnych w różnym stylu – począwszy od gładkich, jedwabnych w dotyku, przez tynki w różnych kolorach, a skończywszy na bardzo chropowatych, które imitują ubytki w ścianach.

Zastosowanie tynków dekoracyjnych

Tynki dekoracyjne oferują szeroki wachlarz możliwości, pozwalając na stworzenie unikalnych wzorów, tekstur i efektów kolorystycznych. Dzięki nim możemy uzyskać efekt betonu, marmuru, kamienia naturalnego, a nawet efekt rustykalnego tynku glinianego. Tynki dekoracyjne stanowią wszechstronne narzędzie do kreatywnego aranżowania przestrzeni mieszkalnej, ponieważ można stosować je zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Z powodzeniem nadają się do nakładania na elewacje, ściany i sufity w każdym pomieszczeniu – salonie, sypialni, kuchni, jadalni czy w miejscach o podwyższonej wilgotności, czyli łazience czy kuchni. Tynki dekoracyjne sprawdzą się też na każdej powierzchni, bez względu na to, czy jest to cegła, beton, czy płyta gipsowa. Można je nakładać na meble, schody, materiały drewnopodobne. Możliwości są niemal nieograniczone!

Tynk dekoracyjny w Twoim wnętrzu

Estetyka, trwałość, funkcjonalność oraz szeroki zakres możliwości projektowych tynków dekoracyjnych sprawiają, że są one coraz bardziej popularnym wyborem zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Zastosuj je również w swoich wnętrzach!

 

Zobacz także: